dezinfekce vzduchu a povrchů

K dezinfekci vzduchu a povrchů lze v dnešní době využít různé technologie, přístroje i přípravky. My jsme jich vyzkoušeli již opravdu mnoho a ze všech možných jsme vybrali ty, kterým věříme. Ať už jsou to čističky vzduchuparní stroje, nebo zde uvedená aerosolová dezinfekce Nocospray či ozonový generátor.

Nocospray - automatizovaná dezinfekce prostor

Automatizovaná dezinfekce umí dezinfikovat prostory i povrchy bez přítomnosti lidské obsluhy. Má baktericidní, virucidní, fungicidní a sporicidní účinnost. Ekologické a hypoalergenní řešení.

Koncepce přístroje Nocospray v kombinaci s dezinfekčním činidlem Nocolyse umožňuje dezinfekci prostor parami peroxidu vodíku a komplexu iontů stříbra. Rozptýlené částice aktivně ulpívají na povrchy, pronikají do spár a do všech těžko přístupných míst. Nocospray je účinný proti širokému spektru mikroorganismů.

Dezinfekce

vzduchu i povrchů

Účinnost

virucidní, baktericidní, fungicidní, sporicidní

Šetrný k lidskému zdraví

ANO

Šetrný k životnímu prostředí

ANO

Hmotnost přístroje

5,9 kg

Velikost mlžných částic

přibližně 5 μm

Dekontaminační poměr

od 1 ml/m³

Napájecí napětí

230 V mono

Kmitočet napětí 50 až 60 Hz

Výkon

1 000 W

Nocospray je velmi lehký (6 kg) a jednoduchý na obsluhu. Vystačí k ošetření až 1000 m3 prostoru.

Při dezinfekci jsou použity nealergenní prostředky, které nepředstavují riziko pro životní prostředí ani pro člověka. Vzhledem k tomu, že se jedná o prostředek na bázi peroxidu vodíku a neobsahuje kyselinu peroctovou, snadno se rozkládá na vodu a kyslík, takže ošetření je bez zápachu a zcela biologicky rozložitelné

Virucidní, baktericidní, fungicidní, sporicidní účinnost.
Validováno v souladu s několika normami, včetně normy NF T 72281 (2014).

Před a po působení přístroje Nocospray.

EKONOMICKÝ, RYCHLÉ PŮSOBENÍ

CELÉ SPEKTRUM PŮSOBENÍ

LEHKÝ A KOMPAKTNÍ

BEZPEČNÝ PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

PŘÍPRAVKY K DEZINFEKCI

NOCOLYSE

Přípravek na bázi 6% peroxidu vodíku s koloidem dusičnanu stříbrného (30 ppm). Je vhodný pro pravidelnou dezinfekci. Prokazatelné baktericidní, virucidní, sporicidní a fungicidní účinky. Nocolyse je dodáván s neutrální nebo mátovou vůní. Vyrobeno dle normy NF T 72281 (2014).

NOCOLYSE ONE SHOT

Přípravek na bázi 12% peroxidu vodíku s koloidem dusičnanu stříbrného (30 ppm). Je vhodný pro nárazovou dezinfekci (při kontaminaci apod.). Má prokazatelné baktericidní, virucidní, sporicidní a fungicidní účinky. Vyrobeno dle normy NF T 72281 (2014).

NOCOLYSE FOOD

Přípravek na bázi 7,9% peroxidu vodíku pro použití v potravinářském průmyslu bez oplachu. Má prokazatelné baktericidní, virucidní, sporicidní a fungicidní účinky. Dodáván s neutrální vůní. Vyrobeno dle normy NF T 72 281 (2014).

NOCODOR

Přípravek na bázi 6% peroxidu vodíku s koloidem dusičnanu stříbrného (30 ppm) a příměsí esenciálních olejů. Má prokazatelné baktericidní, virucidní, sporicidní a fungicidní účinky. Je účinný vůči zápachům organického či bakteriálního původu – z tabáku, moči, odpadu, průmyslu atd. Vyrobeno dle normy NF T 72281 (2014).

PŘÍPRAVEK K ODSTRANĚNÍ ZÁPACHU

OXYDOR

Oxydor je deodorant pro odstranění organického i anorganického zápachu. Efektivní například proti pachu moči, cigaretového kouře, pachu zvířat a průmyslového zápachu. Obsahuje esenciální oleje, je netoxický a bezpečný.

PŘÍPRAVKY K HUBENÍ HMYZU

OXYPY

Přípravek proti létajícímu a lezoucímu hmyzu. Prokázaná účinnost proti švábům, mouchám, komárům, svrabu a roztočům. Účinnou látkou je pyrethrin, Permethrin v kombinaci s piperonyl butoxidem. Přípravek je netoxický, bezpečný a stálý. Ochrana až 4 týdny.

OXYPY+

Oxypy+ je přípravek proti létajícímu a lezoucímu hmyzu. Prokázaná účinnost proti švábům, mouchám, komárům, svrabu a roztočům a štěnicím. Účinnou látkou je pyrethrin, S-Methoprene v kombinaci s piperonyl butoxidem. Přípravek je netoxický, bezpečný a stálý.

Pro cenovou nabídku na automatizovaný dezinfekční přístroj Nocospray a potřebnou chemii nás prosím kontaktujte na e-mailové adrese info@cleanlife.cz.

CLEANLIFE ozonový generátor 007

Rychle a účinně dezinfikuje vzduch, likviduje bakterie, viry, plísně a ostatní mikroorganismy. Ručíme za vysokou kvalitu a na přístroj poskytujeme  prodlouženou záruku 3 roky.

Přístroj je určený k:

  • dezinfekci automobilu (bez nutnosti napojení na elektřinu),
  • dezinfekci vzduchu,
  • dezinfekci ochranných overalů k opakovanému použití.

Dezinfekce

vzduchu

Účinnost

virucidní, baktericidní, fungicidní, sporicidní

Šetrný k lidskému zdraví

ANO

Šetrný k životnímu prostředí

ANO

Hmotnost přístroje

3,5 kg

Rozměry (Š x D x H)

155 x 265 x 150 mm

Výkon generátoru

7 g ozonu/hod

Napájení

220 V a 12 V

Funkce odložený start ANO

Orientační výkon ozonového generátoru

Místnost 5 x 5 m, výška 3 m - potřebný čas činnosti generátoru je 30 minut. Po skončení činnosti generátoru se ozon nechá samovolně rozpadnout nebo se odvětrá ven.

Účinky ozonu a jeho používání

Proti bakteriím 
Ozon díky svým antioxidačním vlastnostem působí velmi účinně na bakterie, narušuje jejich metabolismus a tím dochází k jejich ničení. 

Proti virům
Viry jsou na rozdíl od baktérií nebuněčné organizmy. Sami o sobě nejsou aktivní, ke svému rozmnožovaní potřebují hostitelskou buňku. Vlivem působení ozonu dojde ke zničení buňky bakterie a tím dojde i ke zničení přenášeného viru. 

Proti plísním
Ozon spolehlivě hubí spory plísní a tím zamezuje jejich dalšímu šíření. Plísně mohou mít velmi negativní vliv na zdraví člověka, zejména z hlediska jejich možného podílu na vzniku celé řady alergických onemocnění. 

Proti zápachu
Ozon neutralizuje zatuchlý zápach způsobený záplavami či požárem, odstraňuje zápach z cigaret, zápach ze zvířat, zápach z kuchyní atd. 

Použití ozonu je mnohem účinnější metoda dezinfekce než použití chloru. Ozon snadno proniká do všech míst, které mohou být pro ostatní metody dezinfekčních procesů obtížně přístupné. 

srovnání technologií dezinfekce vzduchu a povrchů

ČISTIČKA VZDUCHU

OZONOVÝ GENERÁTOR

PARNÍ TECHNOLOGIE

AEROSOLOVÁ DEZINFEKCE

Dezinfikuje vzduch?

ANO

ANO

ANO

ANO

Dezinfikuje povrchy?

NE

NE

ANO

ANO

Automatická obsluha?

ANO

ANO

NE

ANO

Přítomnost člověka při chodu?

ANO

NE

ANO

NE

Jsou potřeba náplně?

NE

NE

ANO

ANO

Vhodná pro auta?

NE

ANO

ANO

ANO

Doba dezinfekce 20 m²/50 m³

20 min

15 min

30 min

3 min

Zástupce každé technologie i náhradní díly najdete na našem e-shopu cleanlifeshop.cz